מה זה יועץ משכנתאות

אחד הדילמות הגדולות שנתקלים בהם בעת לקיחת המשכנתא היא "מה הוא ההחזר החודשי שעלי לבחור" ?

תהליך רכישת הדירה הוא תהליך מסובך וארוך, רכישת דירה היא לא כמו רכישת מוצרים במכולת היא מסובכת יותר ויקרה יותר ואל נשכח גם שאנחנו עושים אותה רק פעם אחת בחיינו ולברי המזל שביננו פעמים ממש אחדות אלא אם כן אתם כרישי נדלן שקונים דירות כמו לחמניות, כמובן שמאמרי זה איננו מיועד לאותם כרישי נדלן אלא לסתם אנשים מן השורה אשר בסך הכל רוצים לקנות את הבית שבו יגדלו את משפחתם.

כפי שהזכרתי קניית דירה היא יקרה כמובן ולרוב האנשים אין את הכסף הזה בכיסם ולכן אנחנו חייבים לקחת משכנתה. כמובן שכל אדם מן השורה ישר רץ לבנק בו מנהל את חשבונו מקבל הצעה ויאללה רכשתי דירה.

אני פונה לאותו אדם מן השורה בשאלה האם באמת בדקת שההלוואה משתלמת? האם ההצעה לא הייתה יקרה מדי?? אולי היית יכול לחסוך סכום לא קטן לו טיפה היית פחות נחפז ושומע הצעות?? 

יענה לי כמובן אותו אדם " עזוב אותך" למה לי כל הכאב ראש הזה של התרוצצויות בין הבנקים , "אין לי זמן לזה" "אין לי שום מושג במשכנתה לא מבין לא יודע " . בנוסף אם הוא יפתח את תיק ההלוואה הוא יראה מושגים כמו "שפיצר", "ריבית משתנה", ,"צמוד מדד" ויענה לי " מה זה המושגים האלה זה סינית בשבילי ,מאיפה לי לדעת מה זה, אני סומך על הבנקאי וזהו".

תשובתי לאותו אדם תהיה בשביל זה יש יועץ משכנתאות….

זיו יצחק שלום - מנהל ומייסד החברה
חבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות ​

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר מיידית:

או מלאו פרטיכם ואחזור אליכם :

יועץ המשכנתאות הוא מכיר את עולם המשכנתאות ,מושגים שבשביל שאר האנשים הם "סינית מדוברת” בשבילו הם שפה יום יומית , המקצוע שלו הוא לעשות בשבילכם את המכרז בין הבנקים , להתמקח עם הבנקים על תנאי המשכנתה, לחסוך לכם כסף רב וכאבי ראש מיותרים וכמובן תפקידו לעזור לכם ולהיות שם בשבילכם.

עד כאן נתתי לכם על קצה המזלג מה תפקידו של יועץ אבל כמובן בשביל שתבינו מיהו או מה הוא יועץ המשכנתאות אפרט לכם בקצרה את עבודתו של היועץ מול הבנקים ומול הלקוחות ויתרונותיו כמובן.

אשאל אתכם שאלה , מי מכיר את המוקדים הטלפונים והסניפים של הבנק ??

כמובן כולנו, כל מי שיש לו חשבון בנק. דרכי יצירת הקשר שלנו ביום יום מול הבנק היא מול המוקד הטלפוני או כשאנו ניגשים לסניף . כמובן כשנרצה משכנתה נלך ישר לסניף או נרים טלפון לבנק, אבל לסניפים ולמוקדים הטלפונים ישנו עומס עבודה וכמובן שאם נתחיל לשאול אותם יותר מדי שאלות כמו מה זה ריבית משתנה ומה זה ריבית קבועה הבנקאים ירגישו אי נוחות מסוימת וכמובן ירגישו שאתם גוזלים הרבה מזמנם שגם ככה עמוס, וחשוב לי לומר מניסיון הדבר הזה רלוונטי מאוד למוקדים הטלפונים שנציגיו נמדדים על זמני שיחות לשעה ואותו לקוח טרדן שינסה לעשות ניתוח מעמיק על החשבון יקשה על המוקדן והוא כמובן יעשה הכל כדי לגרום לכם לסיים את השיחה (אסטרטגיה שנקראת אצלם חתירה לסיום שיחה) ועצבים עליכם כי גזלתם לו לא מעט מהבונוס החודשי שלו . כמובן לבנקים יש עומס עבודה ולקוח אחד פחות או יותר לא ממש מזיז לעובדים מן השורה של הבנק בהם אתם נתקלים

לעומת זאת יועץ המשכנתה הוא כאן בשבילכם , אתם באמת חשובים לו, כמובן שגם ללא מעט מיועצי המשכנתאות ישנו עומס עבודה אבל יחד עם זאת חשוב לדעת שליועץ לא ישנה לו בהרבה לשבת עוד קצת ולהקדיש לכם מזמנו.(חשוב להדגיש כי אין פה לגיטימציה להטריד ולנדנד יותר מדי את היועצים וגם את הבנקאים). 

עוד דבר והוא חשוב מאוד הבנקאים כמובן הם עובדי הבנק האינטרס שלהם הוא רווחיות הבנק ולא רווחיות הלקוח נוסיף לכך את מה שאמרתי בארוכה קודם שהבנק הוא קצר בזמן ולכן כשתגיעו אל הסניף הבנק ייתן לכם תמהיל פשוט שלא הושקע בעבור מאמץ רב אשר כמובן יהיה רווחי לבנק אבל לא רווחי לכם לא מתאים לכם ולצרכים שלכם. יועץ המשכנתאות לעומת זאת הוא עובד רק בשבילכם, האינטרס שלו הוא אתם, חשוב ליועץ שיהיה לכם משכנתה שתתאים לכם , לצרכים שלכם ולמצב הפיננסי שלכם . היועץ ירכיב בעבורכם את התמהיל שיחסוך לכם הרבה מאוד כסף מצד אחד וגם ייתן לכם שקט נפשי לאורך כל חיי המשכנתה. 

אם יש עוד דבר חשוב שבו יכול היועץ להוות לכם כעזר הוא נושא הזמן. רובכם ככולכם עובדים כמובן הן כשכירים והן כעצמאים וזמנכם מאוד יקר ושווה הון לא רב. כמובן שקניית דירה הוא תהליך שגוזל הרבה מזמנכם אבל האם הייתם רוצים שגם המשכנתה תגזול לכם זמן רב?? . להתמודד עם הפרצוף הכועס של הבוס או לעזוב את העסק שלכם בשביל לרדוף אחרי הבנקים בסניפים או בטלפון בשביל המשכנתה שלכם?? או אפילו את הזמן הפנוי שלכם להקדיש למשכנתה במקום להקדיש אותו לאשה ולילדים או אפילו סתם בשביל בילויים ותחביבים??

פה נכנס יועץ המשכנתאות, יועץ המשכנתאות רץ אחרי הבנקים ועושה את כל הסידורים ובכך גורם לכם שגם בעת זמן המשכנתה תוכלו לעבוד או לנהל את העסק שלכם וגם ליהנות מזמנכם הפנוי . הרי בסופו של דבר המשכנתה נועדה לשדרג לכם את רמת החיים ולא להוריד לכם את רמת החיים .

אתן לכם דוגמה מחיי היום יום . כשאתם צריכים לטפל ברכב שלכם או לעשות לו תיקון האם אתם מטפלים בו בעצמכם או לוקחים אותו למוסך?

כמובן שאתם לוקחים אותו למוסך כי כמעט כל אדם מן השורה לא ממש מבין במכונאות רכב וכל אחד שינסה להחליף פילטרים או חלק ברכב אם אין לו הבנה בעניין יעשה יותר נזק מתועלת כולכם תגידו לי כמובן כי אין תחליף לבעל מקצוע . הדבר הזה נמשל גם למשכנתה, הרכב הוא המשכנתה והמוסכניק הוא היועץ. רובא דעלמא לא מבינים במשכנתה בכלל ולכן היועץ שמבין במשכנתה ובמקרה זה הוא איש המקצוע יכול בעצם לטפל לכם במשכנתה בצורה הטובה ביותר ותוכלו לחסוך הרבה כסף והרבה זמן…….

מידע נוסף

money, finance, business

מדריך למשכנתא

בבואנו לעשות את הצעד החשוב בחיינו שלו ציפינו כל כך הרבה שנים חשוב לדעת לעשות אותו בדרך הנכונה על מנת שנוכל לעשות זאת ללא בזבוז זמן וללא בזבוז כספים מיותרים (גם ככה חסכנו שקל לשקל כדי לקנות בית).

קרא עוד »
coins, currency, investment

המוקשים של הבנקים

אדם רגיל מן השורה לוקח משכנתה אולי פעמים ספורות בחייו. כמובן שרוב האנשים בעולם לא מבינים במשכנתה. אדם כזה שיבוא ללא יועץ אל סניף הבנק.

קרא עוד »
finance, bank, banking

מה זה יועץ משכנתאות

תהליך רכישת הדירה הוא תהליך מסובך וארוך, רכישת דירה היא לא כמו רכישת מוצרים במכולת היא מסובכת יותר ויקרה יותר ואל נשכח גם שאנחנו עושים אותה רק פעם אחת.

קרא עוד »

מדריך למחזור משכנתה

כפי שכולנו יודעים משכנתה היא הלוואה שיכולה להגיע עד לתקופה של 30 שנה. אין ספק כי בשלב מסוים נראה כי המשכנתה שלקחנו אז היא לא בדיוק מתאימה למצב שלנו כיום.

קרא עוד »

איך נבחר את ההחזר החודשי

חשוב להדגיש שהבנק ירצה שתיקחו את המשכנתא ל 30 שנה ובכך הוא יראה לכם אמנם שההחזר החודשי נמוך אבל מצד שני ישנה מתמטיקה פשוטה שאומרת- ככל שתפרשו את המשכנתא ליותר זמן כך סכום הריבית בפועל יהיה גבוה יותר.

קרא עוד »