השפעות הקורונה על המשכנתה שלנו

אחד הדילמות הגדולות שנתקלים בהם בעת לקיחת המשכנתא היא "מה הוא ההחזר החודשי שעלי לבחור" ?

אין ספק כי הנזק הגדול שנגרם מהקורונה הוא נזק כלכלי . לא מעט משפחות איבדו את פרנסתם ולאט לאט התחילו לשקוע בחובות או להיות בקשיים בהחזרת תשלומי המשכנתא .הוצאות דיור הם הוצאות גדולות ולכן לא פעם תשלום המשכנתא החודשי מקשה על לא מעט משפחות בהוצאות החודשיות.

למי שיש הלוואות שאינן לדיור נתקל גם בקושי לעמוד בהחזרים של ההלוואות והתשלומים הרבים. גם ישנו קושי לעמוד בתשלומים שנותרו בכרטיס אשראי או בתשלומים השוטפים ולכן לא מעט משפחות מוצאות עצמן בקשיים פיננסים עקב משבר הקורונה הבנקים כמובן לא עזרו לאותם משפחות והקשיחו את התנאים לקבלת הלוואות ואשראים וכן בתחילת המשבר גם העלו את הריביות.

זיו יצחק שלום - מנהל ומייסד החברה
חבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות ​

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר מיידית:

או מלאו פרטיכם ואחזור אליכם :

כמו בכל משבר כלכלי בנק ישראל הוריד את הריבית הקיימת במשק ולכן ריביות המשכנתא ירדו גם כן. הדבר שעליו אני רוצה להשים דגש הוא על ההזדמנויות שיש לכם בתקופת משבר זו וגם על איך אפשר לצאת מהמצב הפיננסי הקשה שגרמה הקורונה.

לא מעט מכם שמעו על המושג מחזור משכנתה. מחזור משכנתה נותן לך את האופציה לקחת את המשכנתא שלך מחדש ובתנאים אחרים ממה שהיה לך בעבר. מחזור משכנתה מאפשר לכם גם להוריד בהחזר החודשי של המשכנתא ובכך לגרום שההחזר החודשי של המשכנתא שלכם יהיה החזר חודשי שתוכלו לעמוד בו.

גם למי שלא חווה ירידה בהכנסות החודשיות כדאי לו לבדוק אפשרות של מחזור משכנתא. כל הזמן אבל במיוחד בתקופת משבר חשוב שלא תתרמו הרבה כסף לבנקים. תמיד כדאי לבדוק את המשכנתא כי יכול להיות שלקחתם את המשכנתא בתנאים שאינם טובים או אפילו אם אתם חושבים שהמשכנתא שלכם טובה, מי אמר שמשכנתא שהייתה טובה לפני כמה שנים היא טובה גם נכון להיום?

כמו כן בנק ישראל יצא באפשרות של לקיחת משכנתא של עד 70 אחוז מערך הדירה לצורך סגירת חובות. (האפשרות היא בתוקף עד מרץ 2021 כך שכדאי לכם לנצל את ההזדמנות). למי שההחזרים החודשיים של ההלוואות מאוד גבוהים לו יכול לנצל את ההזדמנות ולקחת משכנתא גדולה שתוכל לכסות לו  את כל החובות ולפרוש את המשכנתא להחזר חודשי שנוח לו ויוכל להעמיד אותו על הרגליים. האפשרות הזאת הצילה לא מעט משפחות ממצב כלכלי קשה ולכן כדאי לכם אם אפילו טיפה קשה לכם עם ההלוואות לשמוע על ההצעה הזאת .

בסופו של דבר בכל משבר יש הזדמנות ובידכם להחליט האם לנצל את המשבר כדי לשנות את העתיד הפיננסי שלכם לטובה ולהתייצב כלכלית או להמשיך ולשקוע במשבר…

מידע נוסף

money, finance, business

מדריך למשכנתא

בבואנו לעשות את הצעד החשוב בחיינו שלו ציפינו כל כך הרבה שנים חשוב לדעת לעשות אותו בדרך הנכונה על מנת שנוכל לעשות זאת ללא בזבוז זמן וללא בזבוז כספים מיותרים (גם ככה חסכנו שקל לשקל כדי לקנות בית).

קרא עוד »
coins, currency, investment

המוקשים של הבנקים

אדם רגיל מן השורה לוקח משכנתה אולי פעמים ספורות בחייו. כמובן שרוב האנשים בעולם לא מבינים במשכנתה. אדם כזה שיבוא ללא יועץ אל סניף הבנק.

קרא עוד »
finance, bank, banking

מה זה יועץ משכנתאות

תהליך רכישת הדירה הוא תהליך מסובך וארוך, רכישת דירה היא לא כמו רכישת מוצרים במכולת היא מסובכת יותר ויקרה יותר ואל נשכח גם שאנחנו עושים אותה רק פעם אחת.

קרא עוד »

מדריך למחזור משכנתה

כפי שכולנו יודעים משכנתה היא הלוואה שיכולה להגיע עד לתקופה של 30 שנה. אין ספק כי בשלב מסוים נראה כי המשכנתה שלקחנו אז היא לא בדיוק מתאימה למצב שלנו כיום.

קרא עוד »

איך נבחר את ההחזר החודשי

חשוב להדגיש שהבנק ירצה שתיקחו את המשכנתא ל 30 שנה ובכך הוא יראה לכם אמנם שההחזר החודשי נמוך אבל מצד שני ישנה מתמטיקה פשוטה שאומרת- ככל שתפרשו את המשכנתא ליותר זמן כך סכום הריבית בפועל יהיה גבוה יותר.

קרא עוד »